Blog

  USŁUGI CIĘCIA LASEREM

  Cięcie laserem to obecnie jedna z najpopularniejszych technologii wykorzystywanych przy obróbce metalu, dostępnych na rynku. Doskonała precyzja obróbki laserowej, pozwala na wycinanie niepowtarzalnych form i wzorów w materiale, z niezwykłą, wręcz chirurgiczną precyzją.

  Laserowe cięcie stali Inoplex

  Na czym polega proces cięcia laserem?

  Proces polega na uderzeniu wiązki strumienia laserowego o określonej fali w powierzchnię materiału, który pod wpływem ciepła, nagrzewa się, ulegając stopieniu. Ponadto przy obróbce metali metodą laserową, wykorzystywany jest gaz, jak azot czy argon. Gaz ma za zadanie chronić soczewkę lasera przed odpryskami drobnych cząsteczek metalu. Ponadto schładza rozgrzane krawędzie przeciętego materiału, dodatkowo oczyszczając ich powierzchnię z opiłków.

  Technologia

  Lasery światłowodowe marki Fiber, wykorzystywane przy procesie obróbki laserowej metalu, umożliwiają pełną regulację światła wiązki laserowej, dzięki czemu wycięcie małych detali, ma zastosowanie w arkuszach blach nawet o grubości 8 mm. Zaletą laserów światłowodowych oprócz niezwykłej precyzji jest także wydajność, która pozwala dostosować odpowiednie parametry do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

  Więcej informacji na temat usługi cięcia laserem oferowanej przez Inoplex znajduje się na stronie: Laserowe cięcie stali